Sunset Golf Tour Season 04 – Versenyelőzetes

2008 Május – a kezdetek! Hogyan lett a 12-ből, 81 versenyző…

Megnyílt Budapest legújabb golfpályája Soroksáron a St.Lőrinc Golf Club. Közel 40 hektáron 9 szakaszos versenypálya hosszakat idéző Par 36-os golfpálya, illetve a 18 állásos fedett 270m hosszú gyakorló range. Az golfakadémia gyakorló területeihez egy 3 szakaszból álló Par 3-as pálya és két 9 lyukas putting green is elkészült.

Immáron a dél-pesti, belvárosi golfozóknak teremetve ezzel egy új lehetőséget. A kezdetektől sok új golf után érdeklődő fogott itt kezébe először ütőt, Lehoczky Gábor tanítása mellett.

Első ütemben a Par 3-as pályák öntözése készült el és nyár végén itt kezdődött el a Sunset Kupa Match Play versenysorozat. Mindig a naplemente fényében kerültek megrendezésre a direkt kieséses Match Play fordulók. Lelkes új és régebbi golfozók csatlakoztak a sorozathoz, a versenyeken a létszám 12-18 fő között mozgott.. Lelkesen küzdöttek a győzelemért, sokszor valóban éjszakába nyúlóan. Volt, hogy a kocsik lámpájának fényében fejeződött be egy-egy verseny – Bagger Vance legendája című filmből megismert jelenettel.

Második évben, már a 9 lyukas pályán folytatódtak a küzdelmek és a Par 3-as pályák a „Rabbit” kezdő golfozók elsődleges versenyhelyszíne lett..

A fordulónkénti létszám már sokszor elérte a 20-25 főt is, a verseny formája átalakult stableford rendszerbe, valamint a sorozatverseny főnyereménye a következő évi klubtagság volt. Az első három helyezett kaphatott rendkívüli ajánlatot a tagság megváltására. Izgalmas küzdelmek, nagy csaták színtere lett a 9 lyukas pályánk. Új nevek, versenyzők kerültek a nevezők közé. A „nagy” pálya minőségének növekedésével egyre többen csatlakoztak a sorozathoz.

Harmadik évben, immár hagyományosan nagy érdeklődés mellett startolt a sorozat. A fordulók számát 8-ban határoztuk meg. Fordulónként minimum 30-an, de volt, hogy 45-50-en, a záró fordulón 81(!)-en indultak el. Szokásos shot gun starttal, mindig vasárnap délután került sor a megmérettetésre. Izgalmas, jó hangulatú csaták, küzdelmek, a díjkiosztó ideje alatt baráti beszélgetések, igazi klubélet helyszíne lett a dél-pesti pálya…

Sok új versenyző csatlakozott a versenysorozathoz, amely immáron már kilépett a „területi verseny” kategóriából!

2012 – és újra indul a sorozat – Sunset Golf Tour 04 ! Stroke-Hcp illetve Stableford számítással. Első forduló a most következő hétvégén, vasárnap. A versenykiírás hamarosan !