Egykori bajnokok nyerték 2014-ben is a OTP Bank 36. Magyar Amatőr Nyílt Golfbajnokságot

A Magyar Golf Szövetség szervezésében rendezték meg 2014. augusztus 22-24. között az OTP Bank 36. Magyar Amatőr Nyílt Golfbajnokságot Balatonudvariban, amelynek a Royal Balaton Golf & Yacht Club volt a házigazdája. A versenyt a férfiaknál 2011. év bajnoka, a német Borges Claas-Eric nyerte 224 összesített eredménnyel, a nőknél a tavalyi címvédő, Rózsa Csilla állhatott a dobogó legfelső fokára 225 összesített eredménnyel.

mgsz_0825

A verseny kiváló időjárási körülmények között kezdődött, a második nap játékát azonban már felhőszakadás zavarta meg. A versenyt ugyan nem függesztették fel, azonban a játékosok a harmadik napot az éjszaka tovább folytatódó hatalmas esőzések miatt már csak nehéz pályaviszonyok mellett folytathatták. A pályára olyan mennyiségű csapadék zúdult, hogy egész éjszaka szivattyúzni kellett a vizet. A versenybizottság – a játékosok támogatásával – végül vasárnap reggel úgy döntött, hogy két óra csúszással, de folytatja a versenyt. Ilyen zord időjárási körülmények ellenére sem születettek meglepő eredmények, hiszen a férfiak mezőnyében 2011. év bajnoka, a német Borges Claas-Eric nyert 224 összesített eredménnyel, a második helyet a cseh Kostelka Vojtech szerezte meg (225), harmadikként a horvát Gudelj Branimir (227) végzett. A nők viadalában a tavalyi bajnok, Rózsa Csilla (225) védte meg bajnoki címét, a másodikként Morozova Sofia (242) végzett, a harmadik helyet Hopfer Isabella (242) szerezte meg. Kiválóan szerepelt a magyar junior válogatott is, hiszen a férfiaknál a mindössze tizenhat éves Rózsa Dávid (243) a 11. helyen, Csányi Olivér (250) együttállásban a 19. helyen végzett, a nőknél Briglovics Boróka (246) a 6. helyet Vadkerti Adél (252) a 8. helyet szerezte meg. További eredmények a www.hungolf.hu oldalon tekinthetők meg.