Beszámoló a 2014-es Osztrák Junior Nyílt bajnokságról – Kitűnő szereplés az utolsó napon

Július 17-20. között zajlott a Colony Golf Club-ban az Osztrák Junior Nyílt Bajnokság. A mostani mezőny 173 főből állt. Minden nap rekkenő hőség fogadta a versenyzőket, az első két versenynapon szélcsend volt, az utolsó reggelen viszont erős szél társult a hőséghez. A magyar junior válogatottat, Vu Fanny, Szemerey Lili, Csíkos Lilla, Paál Julianna, Czernecki Laura, Tóth Maya, Horváth Marcell, Horváth Ádám, Csányi Olivér, Rózsa Dániel, Závaczki Bálint, Holló Zsombor, valamint Greff Bálint képviselte. A magyar küldöttség legsikeresebb korcsoportja az U12 fiú kategória volt.

zavaczki_balint_0721

Závaczki Bálint (U12)
Napról napra jobban játszott. Előző évi szintén kiemelkedő teljesítménye alapján (4. hely), joggal várhattunk tőle dobogós helyezést. Kitűnő utolsó napi teljesítményével a 2. helyet szerezte meg, ezzel a magyar küldöttség legsikeresebb versenyzője volt. Gratulálunk Neki!

Rózsa Dániel (U12)
Az előző évben nem sikerült neki a cut. Most viszont remek teljesítménnyel bejutott a legjobbak közé. Kiegyensúlyozott stabil játékkal, meg sem állt a top 10-ig ezen belül is az előkelő 9. helyen végzett.

Paál Julianna (U16)
A lányok közül a magyar csapat meglepetés embere volt. Kisebb versenyrutinja ellenére, mindhárom nap nagyszerűen játszott. Utolsó napi +12-es eredményével megtartotta az 5. helyet.

Tóth Maya (U14)
Kiegyensúlyozott játékkal versenyezte végig a bajnokságot. Az utolsó nap single score-t játszott, ezzel a 4. helyet szerezte meg.

Holló Zsombor (U14)
Erős és telített mezőnyben, jó formát mutatva +7-es utolsó napi eredményével, a 14. helyet szerezte meg, az 50 fős korcsoportban.

Czernecki Laura (U12)
Ebben a kategóriában kevés játékos indult, így mindenkinek lehetősége volt játszani a harmadik napon is. Az utolsó napon Laura 0-val fordult, végül +10-es eredménnyel fejezte be a napot. A 4. helyen végzett.

Greff Bálint (U14)
Nem volt szerencséje a második napon, hiszen egy ütéssel maradt le az élmezőnytől. A cut-ból való kicsúszása, az első napi gyengébb score-jának volt köszönhető. A 28. helyen végzett.

Szemerey Lili (U16)
Nem sikerült cut-olnia. De a második nap már megcsillantott valamit tudásából. Sok gyakorlással, sikeresen zárhatja a szezon második felét. A 16. helyen végzett.

Vu Fanny (U18)
Fanny sajnos későn talált rá a játékára. A cut lehetősége az első napon elcsúszott. A 17. helyen végzett.

Csíkos Lilla (U16)
Számára most a legfontosabb, hogy visszaszerezze a versenyrutinját. Egyenlőre kilenc szakaszig tér vissza régi önmaga, de Lillát ismerve nem kell sokáig várnunk, és újra visszanyeri régi formáját . A 19. helyen végzett.

Horváth Marcell (U18)
Szép, stabil játékot hozott mindkét napon. Sajnálatos módon az erős mezőnybe ez kevésnek bizonyult. A 28. helyen végzett.

Horváth Ádám (U18)
Az első napi szép játéka után egy gyengébb második napi +10-es eredményt produkált. Így nem volt esélye a cut-ba jutni. A 36. helyen végzett.

Csányi Olivér (U18)
Ez a bajnokság nem az ő versenye volt. Nem sikerült azt a teljesítményt kihoznia magából, amire képes. A 48. helyen végzett.