54. Magyar Amatőr Golfbajnokság

Izgalmas fordulat Magyar Amatőr Golfbajnokság férfiak versenyében, a női bajnok harmadszor is Rózsa Csilla

Az utolsó pillanatig kérdéses volt, ki nyeri a Kisorosziban rendezett 54. Magyar Amatőr Golfbajnokság férfiak versenyét. A bajnokságot végül Simmes Alexander, az idei match play bajnok nyerte. A nők között kiegyenlített volt a küzdelem, Rózsa Csilla, az elmúlt évek amatőr bajnoka harmadszor állhatott a dobogó legfelső fokára.

Befejeződött a Magyar Golf Szövetség 2014. július 4-6. között, Kisorosziban rendezett 54. Magyar Amatőr Golfbajnoksága, amelynek házigazdája a Magyar Golf Klub volt. A bajnokságra 88-an neveztek, a versenyt stroke play rendszerben játszották.
Az utolsó pillanatig kérdéses volt, ki nyeri a Kisorosziban rendezett 54. Magyar Amatőr Golfbajnokság férfiak versenyét, hiszen az élmezőnyben rendkívül szoros eredmény alakult ki a korábbi bajnok és kihívóik között. A bajnokságot végül Simmes Alexander (226 ütés), az idei Magyar Match Play Bajnokság győztese nyerte, a második helyen Szeberényi Máté (227 ütés), a 2012-as bajnok végzett, harmadikként a mindössze 14 éves junior válogatott versenyző, Greff Bálint (230 ütés) állhatott a dobogóra.
A nők küzdelme ennél sokkal kiegyensúlyozottabbnak bizonyult, hiszen a junior válogatott három tagja végig vezette az élmezőnyt. Rózsa Csilla magabiztos eredménnyel(218 ütés), immár harmadik alkalommal lett magyar amatőr bajnok, másodikként Vadkerti Adél (231ütés) végzett, a harmadik helyet Briglovics Boróka (232 ütés) szerezte meg.